• slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide

VII Międzynarodowe Spotkanie Mennonitów na Żuławach

Na zaproszenie nowodworskich stowarzyszeń w dniach 5 i 7 lipca zawitają do nas menonici z Holandii, Niemiec i USA. Program pobytu pierwszego dnia przewiduje nabożeństwo w Zborze Zielonoświątkowców w Gdańsk z wystąpieniami między innymi Franka Wiehlera, prof. Petera Klassena, Arno Thimm, Jana Kalinowskiego, zwiedzanie Muzeum Archeologiczno-Historycznego i starówki w Elblągu, mszę ekumeniczną w kościele w Rozgarcie. Drugi dzień zjazdu rozpocznie się na cmentarzu w Stawcu k/Lubieszewa skąd goście udadzą się do Żuławskiego Parku Historycznego gdzie przywita ich burmistrz Miasta Nowy Dwór Gdański. W Muzeum zostanie zaprezentowanych kilka prezentacji i odczytów po czym uczestnicy spotkania udadzą się do Stogów gdzie odbędzie się msza ekumeniczna i spotkanie z mieszkańcami.
Patronat Honorowy: Annette Klein - Konsul Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku, Magdalena Pramfelt - Konsul Honorowy Królestwa Niderlandów w Gdańsku.
Organizatorzy: Stowarzyszenie Miast Partnerskich Nowego Dworu Gdańskiego, Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego Klub Nowodworski.
Sponsorzy: Nederlandse Stichting Hulp Polen, Mennonite-Polisch Friendship Association, Fresno, California, Mennonitischer Arbeitskreis Polen Freiburg, Pastor Kościoła Zielonoświątkowego w Gdańsku, Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego, Wójt Gminy Malbork, Wójt Gminy Gronowo Elbląskie,
Kontakt i informacje biuro@klubnowodworski.pl , www.zph.org.pl lub tel.505433202.
Uczestnictwo: dla osób chcących wziąć udział we wszystkich spotkaniach z zapewnieniem posiłków przewidujemy ograniczoną ilość miejsc. Dwudniowy (5 i 7 lipca) koszt udziału to 65 zł od osoby. Nie zapewniamy noclegu i transportu. Zgłoszenia proszę kierować do 30 maja 2013 roku na adres e - mailowy biuro@klubnowodworski.pl. Drogą e-mailową nastąpi potwierdzenie uczestnictwa oraz przesłane zostaną dane do przelewu.


 

Aktualności

Pomorska Karta Turysty

 

 

zobacz 

 

Polub nas na Facebooku

i otrzymuj powiadomienia
o aktualnych wydarzeniach

 zobacz

 

Gra Muzealna

zwiedzaj aktywnie Muzeum Żuławskie

 zobacz

 

 

Sklepik regionalny

Pamiątki i wydawnictwa 

 zobacz

 

Galeria

zobacz

Newsletter

Mapka

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego